Rynki zamówień publicznych: Wielka Brytania oraz ONZ – 6 maja 2019

Szkolenie informacyjne z zakresu możliwości udziału polskich przedsiębiorców z sektora MMŚP w rynkach zamówień publicznych Wielkiej Brytanii oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Powyższe rynki, wybrane zostały nie bez przyczyny. Wielka Brytania jest trzecim, co do wielkości odbiorcą polskiego eksportu. W ostatnim czasie wiele mówi się o tak zwanym Brexicie, czyli wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Niewątpliwie, będzie to miało znaczący wpływ na sytuację polskich przedsiębiorców, działających w obszarze tego rynku i współpracujących z firmami, które prowadzą interesy z Wielką Brytanią. Każdy przedsiębiorca powinien przygotować się na możliwe scenariusze dalszego rozwoju i możliwości współpracy, które na tym etapie nie są jeszcze pewne. Temat ten będzie jednym z wielu, dotyczących rynku zamówień publicznych w Wielkiej Brytanii, które zostaną poruszone w ramach spotkania.

Drugim rynkiem, jaki zostanie przedstawiony na szkoleniu będzie rynek ONZ. Warto zaznaczyć, że Organizacja Narodów Zjednoczonych tylko w 2014 roku zorganizowała przetargi o wartości  17,3 mld USD. Niemniej jednak bardzo nieliczna grupa polskich przedsiębiorców wzięła w nich udział (0,01% wszystkich uczestników. Sytuacja ta nie zmieniła się również w 2015 roku). Celem szkolenia jest umożliwienie polskim przedsiębiorcom zapoznania się z zasadami panującymi na rynku zamówień publicznych ONZ, które znacznie różnią się od tych, panujących w Polsce.

Dzięki tej wiedzy, oraz dzięki możliwości skorzystania z doradztwa prawnego z zakresu ubiegania się o zagraniczne zamówienia  publiczne w ramach projektu, polskie przedsiębiorstwa otrzymają możliwość wykorzystania swojego potencjału również na rynkach międzynarodowych. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się co, jak i kiedy zrobić aby zdobyć zamówienie w zagranicznym przetargu organizowanym przez Organizację Narodów Zjednoczonych [ONZ] lub instytucje w Wielkiej Brytanii [WB].

Szczegółowy program szkolenia znajduje się TU.

Podsumowanie:

Termin: 6 maja 2019 r., godz. 9:00 – 14:30

Miejsce: Poznań, ul. J.H. Dąbrowskiego 79A, biurowiec OMEGA, XI piętro (sala Wuchta)

Koszt szkolenia: 102,60 zł netto/uczestnik (126,20zł brutto)

Koszt doradztwa prawnego w ramach projektu: 88 zł netto/1h (108,24zł brutto). Średnia przewidywana liczba godzin doradztwa prawnego dla przedsiębiorstwa wynosi 20h.


Zarejestruj się


    Konrad Jaśkowiak

    T: +48 506 965 310

    M: k.jaskowiak@wgpr.pl

    Wielkopolska Grupa Prawnicza

    ul. Grudzieniec 64
    60-601 Poznań

    T: + 48 (61) 850 12 33

    F: + 48 (61) 850 11 44

    NIP: 778-143-26-65